Być mężczyzną

by grzywocz on February 7, 2011

być mężczyzą

Jak być mężczyzną?


Jak być mężczyzną w dzisiejszych czasach?

Często zadawałem sobie to pytanie. Kiedy patrzę, co dzisiaj się ładuje do głowy młodym chłopakom, to zastanawiam się czy zostaną oni kiedykolwiek mężczyznami.

Co jest najbardziej istotne, żeby być mężczyzną?

Sam fakt, że tam na dole “jesteś wyposażony” nie oznacza, że kobiety postrzegają Cię jako “MĘSKIEGO”. Dzisiejszy świat wmawia nam, że być mężczyzną tzn. być kimś gorszym.

Co spowodowało, że WIELU z nas (w tym także ja) zaczęło wstydzić się bycia mężczyzną.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką musisz zrobić, to nauczyć się czuć komfortowo, będąc po prostu mężczyzną.

Przez te wszystkie durne komunikaty w mediach, które na każdym kroku oferują coś, co sprawi, że bardziej poczujemy się mężczyznami, zaczyna się nam wydawać, że od początku jest z nami coś nie tak i nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, nie uważasz?

Nie jesteś wystarczająco wysoki, twardy, bogaty albo przystojny, żeby mieć w życiu takie kobiety, jakie byś chciał – próbują Ci wmówić ze wszystkich stron.

Prawda jest taka, że kobiety przy wyborze obiektu zainteresowań kierują się EMOCJAMI, a NIE wyglądem.

(Wiadomo, że przystojny koleś wzbudzi większe zainteresowanie kobiety na początku, podczas pierwszego wrażenia, ale nie będzie w stanie go UTRZYMAĆ, jeśli nie będzie demonstrował odpowiednich cech alfa mężczyzny.)

Poniżej przedstawiam 3 cechy, dzięki którym zademonstrujesz Alfa charakter, prawdziwe męstwo i zaczniesz być mężczyzną, który podoba się kobietom

>>> Uwaga, to dość poważny temat, więc jeśli jesteś za miękki, żeby czytać dalej, zamknij tą stronę i zajmij się czymś innym.

Nadal tu jesteś?

To DOBRZE, wiedziałem, że jesteś twardy.

Zaczynamy…

*** ALFA CECHA CHARAKTERU NR 1) Przejmowanie inicjatywy i bycie liderem

Kobiety UWIELBIAJĄ liderów. Uwielbiają, kiedy facet podejmuje decyzje i po prostu robi to, co postanowił. To jest dla nich pociągające. Nawet jeśli podjął złą decyzję, to kobietom imponuje jego decyzyjność i brak lęku przed porażką.

Kiedy pytam kobiet, co jest według nich najbardziej nieatrakcyjną cechą w mężczyznach w odpowiedzi najczęściej słyszę:

Niepewność i brak zdecydowania, że facet nie wie co ma robić

Faceci próbują być mili, pytać się o wszystko, iść kobietom na rękę i na wszystko się zgadzać, jednak przez to są jedynie postrzegani, jako słabe, nierozgarnięte dziewczynki.

Poprzez samo przejmowanie inicjatywy dodatkowo demonstrujesz dwie kolejne POTĘŻNIE atrakcyjne cechy dla kobiet, którymi są: Siła i Ambicja.

Przejmując inicjatywę, podświadomie komunikujesz kobiecie, że jesteś prawdziwym mężczyzną.

A żeby przejmować inicjatywę, musisz najpierw czuć?

*** ALFA CECHA CHARAKTERU NR 2) Asertywność/Pewność siebie

Musisz pewny tego, co robisz w każdej sytuacji i zawsze wiedzieć, co masz dalej robić. W restauracji, to TY masz wybrać stolik i zaprowadzić do niego kobietę. Nie chodź za kobietą, jak jej sługa, prawdziwy facet nigdy nie chodzi za kobietą, tylko prowadzi ją będąc o pół kroku przed nią. Jeżeli uznasz, że stolik, który kobieta zaproponowała jest kiepsko usytuowany i np. śmierdzi w tej części sali papierosami, to musisz być pewny i asertywny, żeby natychmiast podjąć decyzję, że usiądziecie gdzieś indziej.

Na tym polega nasza rola, żeby wziąć kobietę za rękę i pewnie poprowadzić, ją przez ten brutalny świat. Musisz być ZAWSZE pewny tego, co robisz:

Jesteś pewny, że potrafisz trafić do kosza?

Jesteś pewny, swoich przekonań i wartości?

Jesteś pewny, co chcesz w życiu osiągnąć?

Jesteś pewny swoich umiejętności poznawania kobiet?

Twoja asertywność zawsze będzie wynikać z Twojej pewności siebie oraz wiedzenia, czego tak naprawdę chcesz. Podjęcia decyzji, że masz pewne standardy i poniżej nich nie zejdziesz.

W celu osiągnięcia pewności siebie musimy osiągnąć…

*** ALFA CECHA CHARAKTERU NR 3) Samokontrola Swoich Emocji/Mentalna Siła

Spójrz, kobietom NIE podobają się mężczyźni, którzy płaczą na filmach, wylewają na nich swoje problemy i zwierzają się ze swoich “uczuć”.

Kobiety chcą mężczyzny, który posiada pełną kontrolę nad sobą i swoimi emocjami. Facet, który nie potrafi nad sobą panować jest słaby i nieatrakcyjny. Przykład: “Ktoś Ci zajechał drogę, a Ty zaczynasz go wyzywać” albo “Widzisz swoją nową kobietę w towarzystwie 3 innych mężczyzn i zaczynasz wariować, że za chwilę Ci ją poderwą.”

Musisz się w pełni kontrolować, jak James Bond i nigdy nie pokazywać, że w środku się gotujesz. Możesz mieć ochotę zabić każdego kto się przystawia do Twojej kobiety, ale NIE MOŻESZ tego okazać ani powiedzieć kobiecie.

Większość mężczyzn jest niewolnikami swoich emocji i przez brak samokontroli zachowują się jak marionetka, która przez kolejne pociągnięcia za sznurki zaczyna tańczy tak, jak mu kobieta zagra.

Nie zaprzeczaj swoim emocjom, ale nie PODDAWAJ się im, nie daj się kontrolować przez nie, ponieważ pod wpływem emocji podejmujemy zawsze najgłupsze decyzje. Samokontrola to podstawa u mężczyzny Alfa, która umożliwi Ci być mężczyzną, a nie marionetką.

*** BONUS: TRENING BYCIA ALFA: Aby Być Mężczyzną Zrób Coś, Czego Się Boisz, Co Wymaga Prawdziwych Jaj.


Prawdziwa historia: Byłem kiedyś w trakcie w studiów na warsztacie informatycznym na temat Photoshopa. Uczestnikami byli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Na koniec szkolenia, jeden z dwóch prowadzących szkolenie chłopaków powiedział: “Kto jest odważny ręka do góry”

NIKT nie podniósł ręki, oprócz JEDNEGO chłopaka, który zgłosił się natychmiast. Dla odważnego czekała nagroda w postaci mini szachów na magnesy i firmowego długopisu.

Zastanawiałem się wtedy czy nie podnieść ręki, ale serce mi zabiło mocniej ze strachu przed wyjściem przed szereg i zostałem w tej przestraszonej miernocie przeciętności już do końca zajęć.

Marzyłem wtedy o tym, żeby być tak odważnym, jak ten chłopak, co się zgłosił i w takiej sytuacji demonstrować super pewność siebie i wyjść na środek bez żadnych zahamowań.

Prawdziwa odwaga i posiadanie mentalnych jaj polega właśnie na robieniu rzeczy, których INNI ludzie się boją i nigdy nie podjęliby ryzyka narażenia się na odrzucenie czy wyśmianie.

Przeciętni ludzie boją się konfrontacji, oceny i zrobienia czegokolwiek, co odbiegałoby od schematów.

Patrz, właśnie po to są MĘŻCZYŹNI na tej ziemi, żeby robili rzeczy, których inni ludzie się BOJĄ.

Przestań być cichym i miłym nudziarzem, na widok którego kobiety ziewają i patrzą na zegarek.

Przestań szukać aprobaty i akceptacji u innych ludzi. Nie imponuj innym ludziom czymkolwiek. Znaj swoją wartość. Jedyną osobą, której powinieneś najbardziej chcieć zaimponować to SOBIE SAMEMU.

Zaskocz się i udowodnij SOBIE, że potrafisz zrobić coś, czego każdy inny przeciętniak by się obawiał.

Zapytaj się w duchu: Na ile procent chcesz żyć?

Wolisz umrzeć na stojąco czy żyć na kolanach?

Zacznij wymagać od siebie życia na takim poziomie i według takich standardów,  jakie sam sobie wyznaczysz. Musisz się nauczyć jak być mężczyzną, ponieważ inaczej zostaniesz jego współczesną karykaturą. Żyj dla siebie, a nie dla innych, a poczujesz się wtedy wolny a poczucie prawdziwej męskości i pewności siebie otworzy przed Tobą zupełnie nowy świat.

Świat, w którym dostajesz to, czego chcesz – i na co naprawdę zasługujesz.

3maj się, do następnego,

Paweł Grzywocz

PS: Łatwo jest kiwać głową, czytając ten artykuł, a następnie robić wszystko tak samo, jak do tej pory.

Głos w Twojej głowie, który mówi: “Zapomnij o tym”, a następnie: “Wróć lepiej do słodkiej nieświadomości i wesołej ignorancji.”

Dopóki nie zetkniesz się ponownie z tymi samymi wyzwaniami, z którymi nie potrafisz się uporać od zawsze.

Dlaczego nie zmienić się dzisiaj? Najlepszy czas na zrobienie czegokolwiek to zawsze TERAZ.

Dlaczego dzisiejszy dzień nie miałby być w końcu inny niż wszystkie? Dlaczego miałbyś dzisiaj nie sięgnąć po rzeczy, które zawsze chciałeś osiągnąć?

PAMIĘTAJ: Albo Ty ukształtujesz swoją rzeczywistość albo rzeczywistość ukształtuje Ciebie.

Co wybierasz?

Więcej o Jak Być Mężczyzną

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń Wpis:
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Być mężczyzną, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Podoba się? Podaj dalej...
 • Facebook
 • MySpace
 • Twitter
 • Gadu-Gadu Live
 • email
 • Śledzik
 • Blip
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • LinkedIn
 • Blogger.com
 • RSS
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • Technorati
 • Ulubione
 • Poleć
 • Forumowisko
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • Pinger
 • co-robie
 • Digg
 • del.icio.us
 • Dodaj do ulubionych

Leave a Comment

Previous post:

Next post: